понеділок, 10 квітня 2023 р.

Презентація книги про листування о.Любомира Гузара з матір'ю

  Aнонс презентації книги про Любомира Гузара відбувся 20 березня 2023 р.Б. 

А сьогодні, у Великий понеділок Страсного тижня, бібліотечна спільнота Бущини на чолі з найактивнішим 89-річним читачем, до 90-річчя від дня народження Патріарха Любомира Гузара презентує рідкісну книгу 

 


Найдорожча Мамусю!

Листування о.Любомира Гузара з матірю.

2023 р. Б. проголошений Главою УГКЦ Блаженішим Святославом Роком Патріарха Любомира Гузара, який очолював українську Греко-Католицьку Церкву на переломному етапі її відродження вже в незалежній Україні. Крім того, цьогоріч відзначаємо 90-річний ювілей з дня його народження. Слід також відзначити, що постать Любомира Гузара займає достойне місце в ряду предстоятелів УГКЦ таких як:митрополита Андрея Шептицького, патріархів Йосипа Сліпого та Мирослава Івана Любачівського.

Своєю поставою Блаженіший Любомир «… утвердив авторитет нашої церкви в українському суспільстві та на міжнародній арені. Він був і залишається моральним авторитетом навіть для тих, хто не належив до його пастви чи взагалі не вважав себе вірочою людиною…» відзначають видавці книги «Найдорожча Мамусю».

Ми, християни УГКЦ, сприймаємо його як Людину високої особистої чесності та порядності. Він випромінював особливий дар Божий.

 

Для мене особисто та всіх парафіян храму Св. Юрія, є великою честю і справжнім подарунком долі, нагода брати участь у Архирейській  Божественній Літургії, яку провадив о. Любомир Гузар, у пам’ятному 1999р.Б. Хор нашої Церкви під керівництвом регента Івана Кащчака, з великим піднесенням  супроводжував цю велику Божу Молитву. А його спокійна та виважена пастирська Проповідь глибоко зворушила серця присутніх у Божому Домі. Християнські чесноти, виголишені Ним у проповіді вселяли у парафіян глибоку віру і повагу до нашого Спасителя. Віддаючи шану Блаженішому о.Любомирові та  з нагоди його ювілейної дати презентуємо книгу  «Найдорожча Мамусю», яку упорядкував і видав Український Католицький університет. У цьому унікальному виданні видруковано листування о.Любомира Гузара з матір’ю Ростиславою, сестрою Марією та її чоловіком Зеноном у 1975-1976 і 1985-1992 рр.

Листи до Матері та його родичів розкривають його неповторний внутрішній світ, як людини й церковного діяча, а для нас являються глибоко зворушливими стосунками між сином та матір’ю.

Слід також наголосити, що це листування співзвучне з листуванням митрополита А. Шептицького з матір’ю Софією.

Видання ілюстроване рідкісними світлинами з приватних архівів, подано грунтовний іменний показчик, активну участь над публікацією листів  взяла племінниця і похресниця Блаженішого Любомира Марія Рипан (Василькевич). Про їх зворушливу любов вона пише у "Передньому слові" до книги:

 

«… Хто сьогодні пише мамі листи щонеділі?. Хто звертається до неї «Найдорожча Мамусю», а до сестри і швагра – «Дорогенькі». Перечитуючи ці листи , я немовби чую голоси вуйка, бабці, мами… Мене вражає теплота й величезна любов між мамою і сином, їх глибока віра в Бога та сила їх молитви». На підтвердження цих слів зацитую кілька фрагментів з листів матері і сина.

«…1975, 25 грудня, Детройт,

Ростислава Гузар до сина

Христос Рождається!

Найдорожчий мій синочку!

З великою радістю вітаю вістку (про) іменування Тебе професором на Римському університеті, з нагоди чого сердечні гратуляції та щирими молитвами поручатиму Твою працю Божій ласкавості.

Твоя мама».

«…1976, 7 лютого, Детройт

Ростислава Гузар до сина

Слава Ісусу Христу!

Найдорожчий мій синочку!

З нагоди Твоїх уродин спішу привітати Тебе якнайсердечнішими побажаннями, щоб Всемогучий Господь Бог благословив найкращими успіхами Твою працю для добра нашої Церкви й народу»

Твоя мама».

«… 1987. 1 січня, Студіон

о.Любомир Гузар до матері та родини Василькевичів

Христос Рождається!

Найдорожча Мамусю, дорогенькі!

Пишу ці рядки на сам Новий рік. Дай нам Боже, щоб був добрим, повним Божої ласки (як вони і так звичайно бувають), але щоб ми вміли ту Божу ласку вживати як належиться. Нині думаю про Вас усіх в молитвах».

Ваш Любко.

 

1990. 18 лютого Студіон

о.Любомир Гузар до матері та родини Василькевичів

Слава Ісусу Христу!

Найдорожча мамусю, дорогенькі!

… Маємо гостей у нас, які були щойно недавно в Україні. Дивні їхні розповіді… У Львові відчувається якийсь величезний дух свободи. «Архиворогів» радянської України, як Чорновола і подібних, пускають на публічну телевізію. Нарід співає «Ще не вмерла».

Цілую ручки! Бувайте з Богом!

Ваш Любко.

Отже, перечитуючи листи Матері Ростислави і її сина Блаженішого Любомира, ми ще і ще раз, переконуємося про його щиру людяність, його співпереживання радісних і трагічних подій в історії рідного народу. В них бачимо глибоку зворушливу картину християнського життя.

 

АДАМ  ТАРНОВСЬКИЙ, парафіянин храму Св. Юрія, м Буськ

 

P.S.

У звязку з тим, що книга є рідкісною, вона на сьогодні відсутня у багатьох бібліотечних установах – бажаючим її прочитати прошу звертатись по моб. телефону +38 068 055 7374

 

Немає коментарів:

Дописати коментар