субота, 11 лютого 2023 р.

ОНЛАЙН ПРЕЗЕНТАЦІЯ П'ЯТОГО АЛЬМАНАХУ "КЛЕКІТ БУЗЬКА"


До Міжнародного дня дарування книг відомий краєзнавець Бущини, Михайло Зозуля презентує свою вже п'яту, прекрасну історичну книгу  "КЛЕКІТ  БУЗЬКА" Буський історико-краєзнавчий альманах Число 5,  у відкритому доступі на ОНЛАЙН БІБЛІОТЕЦІ  БУСЬКОЇ  ГРОМАДИ

  Ця книга присвячена в основному Олеській стороні і відноситься до історії багатьох населених пунктів Буської територіальної громади, а також відомих особистостей, які в них народилися, жили, чи працювали на їх благо. Статті, що розміщені в даному «Клекоті бузька», вже традиційно вміщені у три тематичні рубрики - розділи:

1. Археологічні дослідження і знахідки; 

2. Сторінки історії Бузеччини; 

3. Люди Надбужжя.


В першому розділі подані статті Петра Довганя і Наталії Стеблій по археологічних дослідженнях древнього Бужська, поселень в селах Ріпнів, Гумнисько і Чучмани, а також матеріали по археологічних знахідках в с.Йосипівка Юрія Гудими і Лариси Гарасимів.
В другому розділі знаходяться маловідомі розвідки авторів першої половини ХХ ст. по історичному минулому населених пунктів теперішньої Буської територіальної громади (с-ща Олесько, сіл Ожидів, Йосипівка, Кути, Переволочна та ін.), а також сучасних авторів: Юрія Гудими, Мирона  Потопника, Юрія Городиського, польської авторки Мечислави Троян-
Кшинової (про палац в с. Кути). Тут також розташована стаття-спогад Петра Івановича Франка про летунський відділ УГА, керівником якого він був (з 1 грудня 1918 р. по 4 квітня 2019 р.).
В третьому, найбільшому в цьому альманасі розділі, поміщені
матеріали про видатних людей Бузеччини. Розділ починається зі статті бужчанина Ореста Данчака про першого бужського князя Давида Ігоревича, який правив у Буську в 1100 – 1112 рр. Багатий матеріал подано про відомих вихідців з Олеської землі і людей, які приклались до розвитку як самого Олеська, так і замку: Івашка Преслужича, Івана Сенінського, Яна Даниловича, Яна ІІІ Собеського, Міхала Броніслава Сокальського, Бориса Возницького. Велику роль у розвитку національної свідомості місцевого україства відіграли священики – громадські діячі
Надбужжя: о. Данило Танячкевич зі с. Закомар’я, єпископ Йосип Боцян і о. Володимир Чучман з Буська, Іван Наумович з Кізлова, о. Володимир Кальба з Соколівки, о. Тома Дуткевич з Чішок, греко-католицький священик, член УГВР, замордований в підвалах львівського НКВС Микола Галянт з Кутів, о. Андрій Шуневич з Олеська та багато інших.

Приємного Вам читання.

 

Цей матеріал підготував ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО"ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі КЗ"Буської  публічної бібліотеки"

 

 


Немає коментарів:

Дописати коментар