вівторок, 14 березня 2017 р.

Aнонс презентації книги "ПОЛЬЩА НАРИС ІСТОРІЇ"


Шановні читачі, любителі історичної книги, у фонди Буської районної бібліотеки надійшла книга "ПОЛЬЩА  НАРИС  ІСТОРІЇ"

Біля стенду "ПУЛЬС  ЄВРОПИ" пункту Європейської інформації, колишній журналіст, людина поважного віку, книголюб Адам Тарновський.

 Така форма спілкування з читацькою аудиторією сьогодні дуже популярна, бо не знає кордонів.Видання здійснене у Варшаві 2015 року. Книга видрукувана на папері високого гатунку, містить чимало рідкісних світлин, ілюстрована картами різних періодів Польщі.

Як вказує науковий редактор історії Влодзімєрж Менджецький, ця праця готувалася з думкою «… про реалізацію двох найважливіших цілей. Першою є ознайомлення українського читача з основними знаннями з ділянки історії важливого сусіда незалежної України. Другою є представлення польської перспективи бачення власної історії. Показ у ній місця українців і України.» І тут же пан редактор зазначає, що «… не йдеться про спробу накинути польську точку зору читачеві з України.»  Адже книжка з’явилася як реалізація ініціативи під час зустрічі представників польського Інституту національної пам’яті і його українського відповідника, яка відбувалася в Києві в листопаді 2009 р. Ця ідея здобула підтримку Міжнародної польсько-української комісії.
Наукова праця має 10 розділів. При цьому слід відзначити, що кожен із них має свого автора, який презентує власний, індивідуальний погляд на ту чи іншу історичну подію, що дискутується в польському історичному середовищі.
Книга видана польським Інститутом національної пам’яті та комісією переслідування злочинів проти польського народу. Переклад на українську мову здійснив Іван Сварник.
Сподіваюся, що ця книжка зустріне зацікавлення українських читачів і сприятиме кращому розумінню історії Польщі, в тому числі стосунків, які єднають наші народи,  пише у передмові до книжки голова Інституту національної пам’яті Лукаш Камінський.
Вищенаведений текст цього анонсу є гідною відсіччю мудрого українця ворогам нормалізації українсько-польських відносин

 

            Марія Литвин, координатор пункту Європейської інформації

Немає коментарів:

Дописати коментар